سه‌شنبه 14 آذر 1402
خانه / روستاها / روستای آیین

روستای آیین

روستای آیین

آیین ، روستای کوچکی است با چهار نفر جمعیّت ثابت و حدود 50 نفر جمعیّت متغیّر و کوچرو که در استان قزوین ، منطقه ی الموت خاوری ، قرار دارد . این روستا ، دارای آب لوله کشی ، گاز و برق هست . سه امام زاده به نام های یوشع ، ایّوب و قاسم در دو ساختمان که یکی ، قدیمی و دیگری ، نوساز است ، آرمیده اند . گورستان های روستای آیین نیز در کنار این دو امام زاده میباشند . از خانه های قدیمی کاه گلی ، فقط شمار اندکی در روستا ، دیده میشوند که وارد یکی از آن ها میشویم و لذّت فراوان میبریم .

عموم خانواده های ساکن و یا اهل روستای آیین ، حسینی هستند . آیین به دو بخش آیین بالا که امام زادگان یوشع و ایّوب و آیین پایین که امام زاده قاسم را در خود ، جای داده اند ، بخش بندی میشود . برای رسیدن به آیین ، باید به سمت معلّم کلایه رفت و پیش از رسیدن به روستای دیکین ، وارد راه شاخه ای سمت چپ که به سوی زرآباد میرود ، شد . نرسیده به زرآباد ، دوراهی آیین با تابلو ، مشخّص شده است .

روستای آیین

روستای آیین

روستای آیین

روستای آیین

روستای آیین

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

سپاهان زیبا

سپاهان زیبا

1 )) دهکده ی گردشگری نمک پتاس از قزوین تا این دهکده ، راه بلندی …

یک دیدگاه

  1. بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.