پنج‌شنبه 13 مهر 1402
خانه / پیشوازادگان / پیشوازادگان بی بی سکینه ، بی بی صفیّه و سیّدحسین

پیشوازادگان بی بی سکینه ، بی بی صفیّه و سیّدحسین

پیشوازادگان بی بی سکینه ، بی بی صفیّه و سیّدحسین

اندکی پایین تر از قدمگاه پیشوا رضا ، محوّطه ای ، دیده میشود که تنها دارای دیوار است و بدون سقف که سه سنگ گور بدون هر گونه ضریح ، تنها با پوششی تیرآهنی و پارچه ای سبز ، درون این محوّطه میباشد . نسب این پیشوازادگان ، روشن نیست .

در ساعت 21 : 14 و کیلومتر 53840 به سوی امیدیّه به راه می افتم . در میانه ی راه ، تابلوی پیشوازاده ای را میبینم به نام مرقد پاک پیشوازاده جعفر که 6 کیلومتر از راه اصلی ، فاصله دارد و در سمت راست این راه ، قرار گرفته است . پس وارد این شاخه میشوم و پس از گذر از رودخانه ی مارون ، هنگامی که به نخستین سه راهی میرسم به سمت چپ و در سه راهی دوم به سمت راست میپیچم . پایان راه ، خاکی میشود و من تا آخرین نقطه ای که خودرو میرود ، میروم تا آن که در ساعت 36 : 14 و کیلومتر 53850 ، خودرو را نگاه داشته و گام زنان به سوی سازه ی پیشوازاده که دیگر ، آشکار شده است ، راه میافتم و این راه را در درازای ده دقیقه میپیمایم .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

تهران

تهران

تهران تهران ، پایتخت زیبای ایران است ؛ با مجموعه ای از دیدنی های تاریخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.