سه‌شنبه 28 فروردین 1403
خانه / آرامگاه ها / روستای چخماقلو

روستای چخماقلو

روستای چخماقلو

چند سالیه که نگاهم به مقوله ی جنگ ایران و عراق ، کاملاً عوض شده ؛ تا پیش از اون ، گمون میکردم که ایران ، ستم دیده ی مطلق ? بوده و عراق ، ستمگر مطلق ? . تا این که خوانش ها و پژوهش هام بیش تر و بیش تر شدن و به چیزای بسیاری ، پی بردم ?? . سخنرانی هایی از خمینی ?‍♂ دیدم که ماه ها پیش از آغاز جنگ ، مردم عراق رو تحریک میکرد به خیزش علیه صدّام ؛ اونا رو فرامیخوند که حکومت شونو بربیندازن و عین ایران ، حکومت اسلامی تشکیل بدن ? .

روستای چخماقلو

پس از یورش صدّام و پس از پس گرفتن خرّم شهر ، صدّام ، بارها ، پیشنهاد آتش بس میده و حتّی چند کشور عربی ، پرداخت زیان های جنگ رو تضمین میکنن ?? ؛ امّا حکومت ایران نمیپذیره .

روستای چخماقلو

خوندم که ادامه ی جنگ پس از آزادسازی خرّم شهر ، باعث کشته و زخمی شدن میلیون ها نفر شد . ورود ایران به خاک عراق که بحث خودشو داره .
پس از رسیدن به آشخانه ، میرم به سمت روستایی به نام چخماقلو که به نسبت جمعیّتش ، بیش ترین جان باختگان رو در جنگ ایران و عراق داشته ؛ ۳۳ نفر جان باخته ی جوان ؛ کم سن ترین شون ، ۱۸ ساله فقط و بزرگ‌ترین‌شون ، ۳۴ ساله ?? . این ، بسیار غم انگیزه ? ؛ بسیار .

روستای چخماقلو
دو سیاست مدار بی خرد برای سودهای مادّی یا معنوی شون با هم دیگه میجنگن ولی این جوونای میهن هستن که جون شونو واسه ی سیاست های نادرست رهبران دو کشور از دست دادن .

روستای چخماقلو

بر آرامگاه هاشون میرم و یادشون رو زنده نگه میدارم .

روستای چخماقلو

روستای چخماقلو

روستای چخماقلو

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

اردبیل جان

اردبیل جان

اردبیل جان استان اردبیل جان برای دومین بار در سال 1402 ، میزبان ماست ؛ …

یک دیدگاه

  1. سلام آقای همیشه در سفر این اطلاعات غلط رو از کجا به دست آوردی اگه قراره در مورد جنگ اظهار نظر کنی بهتر یه کم بیشتر تحقیق کنی نه اینکه یه سری توهما بی اساس دیگرانوتکرار کنی و در حق همون شهدای که بر سر مزارشون رفتی جفا کنی فقط یه سوال دارم اگه صدام بارها پیشنهاد صلح و پرداخت خسارت داده بود چرا بعد از قعطنامه 598 دوباره به ایران حمله کرد؟؟؟ ………. اینو بدون اگه جنابعالی امروز با خیال راحت به گشت و گذار می پردازی مدیون 8 سال پایداری و استقامت نسلی هستی که گوش به فرمان رهبرشون بودن اگه امروز آمریکا جرات حمله به این آب و خاکو نداره چون میدونه اگه یکی بزن ده تا میخوره …. یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.