سه‌شنبه 28 فروردین 1403
خانه / دژها / اسپیددژ

اسپیددژ

اسپیددژ

اسپیددژ

همون آغاز راه و در حالی که مشغول عکس گرفتن از تابلوی ورودی استان بودیم ، یه ماشین نیروی انتظامی به مون ،گیر داد . پرسش از علت سفر ؛ از این که کجایی هستیم و و و . نخستین مقصدمون ، شهر بزمان بود . توی بزمان با پذیرایی بخشدار ، رو به رو شدیم ؛ با برخورد گرمش ، ما رو پذیرفت . پس از زدودن خستگی  و مصاحبه با آقای بخشدار ، برای خوردن ناهار به خونه ی یکی از اهالی میریم . چه استقبال خوبی ؛ چه غذای خوش مزه ای .

اسپیددژ

اسپیددژ

اسپیددژ

از هر دری ، سخن میگیم و میشنویم و سپس همراه با حمیدآقا که از خبرنگاران روزنامه های محلی هست و توسط بخشدار باهامون ، آشنا شده ، میریم برای دیدن اسپیددژ . این دژ رو جایگاه یکی از جنگ های محمود افغان و هم چنین محل کشته شدن او ، ذکر کردن . از این دژ ، چیز زیادی بر جای نمونده  . در اطراف اون میتونیم تکه های فراوانی از سفال و هم چنین کنده کاری های چندی رو ببینیم که همه ی این ها ، نشانگر تاریخی بودن این منطقه هست .

اسپیددژ

اسپیددژ

این دژ در نزدیکی بزمان و در کناره ی نخلستان های دیدنی این جا ، قرار گرفته .

اسپیددژ

هم راه با حمید به مرکز شهرستان دلگان میریم تا شب رو در یکی از اتاق های فرمانداری بمونیم‌  .  توی فرمانداری هم با یه بلوچ نازنین دیگه به نام احسان بامری ، آشنا میشیم .

اسپیددژ

 روز دوم سفر به پایان میرسه .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

اردبیل جان

اردبیل جان

اردبیل جان استان اردبیل جان برای دومین بار در سال 1402 ، میزبان ماست ؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.