سه‌شنبه 5 تیر 1403
خانه / خیابان ها / خیابان باغ دبیر ( کاشانی )

خیابان باغ دبیر ( کاشانی )

خیابان باغ دبیر

خیابان باغ دبیر را همانند بسیاری از خیابان های شهرم ، قزوین ، مردم ، هم چنان به نام پیش از انقلاب میشناسند ؛ این خیابان در سمت شمالی – جنوبی از سر پل طالقانی ، آغاز میشود و به میدان تهران قدیم ، پایان میگیرد .

نام این خیابان ، پس از انقلاب 1357 به آیت الله کاشانی ، تغییر یافت ولی مردم ، عمومن به نام پیشین ، این خیابان را میشناسند .
خیابان باغ دبیر
خیابان باغ دبیر در امتداد رودخانه ای کشیده شده که در گذشته ها به رود ارنزک ، نامدار بوده است . وجود مرکز آتش نشانی ، دفتر نشریه ی پیام شهر قزوین ، سازمان دانش آموزی استان قزوین و مجتمع آموزشی باغچه بان ، بر اهمیت این خیابان ، افزوده است .

خیابان باغ دبیر
به گفته ی یکی از اهالی این خیابان ، کوچه ی داوود رحیمی کنونی ، همان منطقه ای میباشد که در گذشته ، باغ بزرگی متعلق به شخصی بوده که گویا دبیر بوده است و چون این باغ ، بزرگ ترین باغ های این منطقه بوده ، نام خیابان را از روی آن ، باغ دبیر نهاده اند .

خیابان باغ دبیر

خیابان باغ دبیر

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون سه نفر میشیم ؛ من و میرحسین و پارسا و یه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.