شنبه 11 آذر 1402
خانه / استان ها / قزوین / میدان عارف

میدان عارف

میدان عارف

میدان گردی رو هم میشه یه گونه ای از سفرهای کوتاه دونست ؛ البتّه میشه این گونه ی سفر رو در قالب همون خیابون گردی هم گنجوند .

میدان عارف

  میدون عارف از میدون های تازه ساخت قزوینه : یادمه زمانی که هنوز خیابون حکم آباد به صورت یک کوچه ی فرعی بود و خیابون پادگان در این مقطع ، کشیدگی یک سره داشت ، هنوز این میدون هم نبود . پس از گشایش خیابون حکم آباد ، تصمیم بر این شد که تقاطع خیابون های حکم آباد ، پادگان و عارف رو با یک میدون بپوشونن به نام سراینده ی قزوینی یعنی عارف .

میدان عارف

  این میدون ، خیلی بزرگ نیست ولی با وجود درخت های قدیمی و سبزی که در میونه اش ، قرار گرفته و یادگاری هستن از بولوار پادگان قدیمی ، زیبایی ویژه و طراوت دلچسبی رو به این بخش از خیابون پادگان داده .

میدان عارف

یک المان شهری با چندین گل فلزّی در این میدون ، دیده میشه که به نظرم ، خیلی زیبا و جالب نیست ؛ به ویژه که با تابش شدید آفتاب در سالیان گذشته ، رنگ و روی این المان هم رفته .

میدان عارف

حوض میدون هم جالبه با رنگی آبی و کم رنگ به صورت هلالی . حتّی توی میدون رو با چراغ های شهری زیبا ، آراسته کردن تا شب ها با روشنایی ای که از خودشون میدن ، جایی رو برای استراحت و تفریح مردم ، فراهم بکنن .

میدان عارف

یکی دیگه از کارهای خوب در این میدون ، نصب تابلونوشته ای از زندگی عارف قزوینیه . درسته این هم رنگ و روش رفته ولی قطعا از هیچی ، بهتره .

میدان عارف

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

سپاهان زیبا

سپاهان زیبا

1 )) دهکده ی گردشگری نمک پتاس از قزوین تا این دهکده ، راه بلندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.