سه‌شنبه 15 اسفند 1402
خانه / بوستان ها / مازندران زمستانی

مازندران زمستانی

مازندران زمستانی

چند سالی هست که با آرمین ، آشنا شده ام ؛ دوست جوون ، پرانرژی و خوش سفرم . تا کنون دو سه تا سفر باهام اومده و خودشو به خوبی ، نشون داده ؛ ازش خواستم که سفر دو روز و نیمه ی مازندران زمستانی رو هم باهام بیاد . بی درنگ میپذیره و با هم دیگه ، راهی دیار مازندران میشیم .

1 )) بوستان جنگلی تلار

بوستان تلار

بوستان بزرگ ، طبیعی و زیبایی است در نزدیکی شهر شاهی ( قائم شهر ) که جان میدهد برای پیاده روی ، ورزش ، استراحت و تفریح . پر است از درختان سر به آسمان ساییده که ویژگی جنگلی بودن را به درستی جلوه گر میسازند . دارای کلبه های اقامتی هم هست . مجموعه ی پذیرایی از دیگر امکانات بوستان است . زمان فعالیت بوستان از ساعت 8 بامداد تا هجده و سی دقیقه ی پس از نیم روز است . روشن کردن آتش و رها کردن زباله در طبیعت ، ممنوع است .

بوستان تلار

بوستان تلار

مازندران زمستانی

2 )) روستای فشکور

فشکور

  فشکور ، روستایی است در مرزن آباد چالوس که حالت ییلاقی دارد ؛ هنگامی که ما به آن جا میرویم ، چون زمستان است ، هیچ کسی در روستا نیست . امام زاده فخرالوصی ، خانه ی بهداشت و اقامتگاه بوم گردی عمو سلطان در فشکور هستند .

فشکور

فشکور

فشکور

3 )) ییلاق کمرپشت

مازندران زمستانی

کمرپشت ، ییلاق باصفائی است در راه پیروزکوه که بر فراز بلندی ، قرار گرفته و دارای راهی آسفالته و مناسب است . در کمرپشت هم هیچ کسی نیست و برف انبوه و ساختمان های خالی ، هدف گردش ما میشود .

ییلاق کمرپشت

ییلاق کمرپشت

ییلاق کمرپشت

ییلاق کمرپشت

ییلاق کمرپشت

ییلاق کمرپشت

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

خیابان شهرداری

خیابان شهرداری

خیابان شهرداری خیابان شهرداری ، یک خیابان مرکزی در شهر قزوین است که نام خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.