شنبه 11 آذر 1402
خانه / استان ها / خوزستان / دهلاویّه

دهلاویّه

37 : 10 = به سمت دهلاویه

سوسنگرد

54731 = سوسنگرد به سمت دهلاویه

52 : 10

برویه

دهی ماویه

سه راهی سمت راست مشهد شهید چمران

05 : 11 = دهلاویه

54745

در آغاز با محوّطه ی بزرگی ، رو به رو میشوم که از آن برای نگه داشتن خودروها ، بهره میبرند . من هم خودرویم را در این توقّفگاه و در کنار چندین دستگاه اتوبوس و چند سواری ، نگه میدارم و از دری که در سمت چپ پلّه های ورودی هست ، وارد جایگاه اصلی میشوم . این پلّه ها به نماد جان باخته چمران ، پایان می یابند . درون نماد که دارای چهار سمت است در هر یک از سمت ها ، چیزی ، نگاشته شده است : در یک سمت ، پیام خمینی برای جان باختگی چمران ؛ سمت دیگر ، فرازی از راز و نیازهای نامدار زنده یاد چمران و در دو سمت دیگر ، زیارت وارث بر دیوار ، نگاشته شده است .

دهلاویّه

  در طبقه ی زیرین یادمان ، نمایشگاه بزرگی ، برپاست که در آن ، نگاره های چمران ، کارنامه های تحصیلی وی ، نقّاشی هایی از او و غرفه هایی با عنوان های لبنان و کردستان که دو دوره از زندگی نظامی و سیاسی چمران در این دو منطقه ، رقم خورده است ، دیده میشوند . هم چنین یک کتاب خانه نیز در این محوّطه ، دیده میشود .

در کنار سازه ی اصلی یادمان ، تانک ها و تسلیحات جنگی چندی به نمایش درآمده اند .

دهلاویّه

  محوّطه ی یادمان ، دارای سرویس بهداشتی نیز هست .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

سپاهان زیبا

سپاهان زیبا

1 )) دهکده ی گردشگری نمک پتاس از قزوین تا این دهکده ، راه بلندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.