پنج‌شنبه 4 مرداد 1403
خانه / خیابان ها / خیابان طالقانی

خیابان طالقانی

خیابان طالقانی

خیابان طالقانی ، یکی از مهم ترین خیابان های مرکزی شهر قزوین است که در حد فاصل خاوری ـ باختری این شهر و در میانه ی مرکز قزوین ، کشیده شده است . خیابان طالقانی در سمت حرکت خودروها از سبزه میدان ( میدان آزادی ) ، آغاز شده و پس از گذر از سه راه خیام و پل طالقانی به چهارراه ولی عصر ، پایان میگیرد .

خیابان طالقانی

خیابان طالقانی در دوران پیش از انقلاب 57 ، خیابان شاه و پهلوی ، نام داشت و امروزه نیز از خیابان های مهمّ شهر میباشد . هنوز ساختمان های قدیمی و تاریخی بسیاری را میتوان در این خیابان که به سرعت به سمت امروزی شدن ، پیش میرود به نظاره نشست .

خیابان طالقانی

این خیابان در میانه ی فاصله ی چهارراه ولی عصر تا پل طالقانی به صورت بولوار میباشد .

خیابان طالقانی

وجود سینما مهتاب ، بیمه ی مرکزی ایران ، برج خلیج فارس ، مرکز رفاهی معلمان ، چندین بانک ، شرکت توزیع نیروی برق ، فرعی مهمّ خیابان های ملک آباد  ، بلاغی ، دارایی و حکم آباد ، ساختمان قدیمی کفش ملی ، کلیسای آسوریان ، مجتمع الغدیر ، مجتمع البرز ، مرکز بازرگانی مینو و هتل البرز بر اهمیت این خیابان ، افزوده است .

خیابان طالقانی

این ، در ورودی کلیسای آسوریان است .

خیابان طالقانی برای من ، خیابان خاطره انگیزی است ؛ چه آن روزها که با او در این خیابان ، قدم میزدم و چه روزهای آغاز جوانی که به دفتر نشریه ی مینودر میآمدم تا دوران پرالتهاب و پرانرژی اصلاحات را پشت سر بگذاریم .

خیابان طالقانی

این سه خودروی بینوا در پارکینگی در خیابان طالقانی ، سال هاست که آرامیده اند .

خیابان طالقانی

بانک ملی ، یکی از زیباترین ساختمان های تاریخی خیابان طالقانی است .

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد از استان های کم تر شناخته شده ی ایران ، کهگیلویه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.