شنبه 12 اسفند 1402
خانه / خیابان ها / خیابان خامنه ای

خیابان خامنه ای

خیابان خامنه ای

یکی از کسانی که بر خلاف سنت ایرانی ، در حالی که هنوز زنده هست ، نامش رو بر خیابان هایی چند در سراسر کشور گذاشته اند ، علی خامنه ای ، رهبر کنونی جمهوری اسلامی است ؛ تا اون جایی که یادمه مسؤولین قزوین از نخستین شهرهایی بودن که نام خامنه ای رو بر روی یکی از خیابون های اصلی شهر گذاشتن . گمون میکنم تاریخچه ی نام گذاری خیابان خامنه ای به حدود سال 1383 برگرده ؛ زمانی که خامنه ای به قزوین ، سفر کرده بود .

خیابان خامنه ای

خیابون خامنه ای در سمت باختری به خاوری از چهارراه ولی عصر ، آغاز میشه و به میدون مینودر یا غریب کش ، پایان میگیره . این خیابون از خیابون های بلند و مهم قزوینه که از سمت آزادراه تهران ، ورودی شهر به شمار میاد .

خیابان خامنه ای

خیابون خامنه ای ، یک چهارباغ یا بولواره که در مسیر خودش از روگذر پیامبر اعظم هم میگذره ؛ وجود چندین بانک در نزدیکی چهارراه ولی عصر و در محدوده ی این خیابون ، رستوران های پرشمار و مهم ، هتل مرمر که از مهم ترین هتل های شهر هست ، مجتمع های تجاری ، اداره ی کل ورزش و جوانان ، پمپ بنزین و تعمیرگاه های پرشمار خودروهای سبک و سنگین در این خیابون بر اهمیتش افزوده ؛ هم چنین بخش گسترده ای از این خیابون رو باغستان های بزرگ شهر ، تشکیل میدن .

خیاباون خامنه ای

خیاباون خامنه ای

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

به سوی گیلان

به سوی گیلان

به سوی گیلان خرداد ماه است و این بار در کنار یک هم سفر جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.