پنج‌شنبه 13 مهر 1402
خانه / استان ها / تهران / خانه ی محمّدعلی رجائی

خانه ی محمّدعلی رجائی

خانه ی محمّدعلی رجائی  خانه ی زیبا و کوچک رئیس جمهور جان باخته ، رجائی ، در خیابان مجاهدین اسلام ، کوچه ی شهیدمحسن آجانلو ، کوچه ی میرزایی ، واقع شده است . با هم کاری مسؤول آن جا که در حال بازسازی الکتریکی خانه است ، وارد شده و به دیدن آشپزخانه ، سه اتاق کوچک و حیاط زیبای خانه می پردازم .

خانه ی محمّدعلی رجائی

  محمّدعلی رجائی از سال 1343 به مدّت 17 سال تا زمان مرگش در این خانه با گستره ی 254 متر مربّع با دو طبقه ، زندگی می کرده است .

خانه ی محمّدعلی رجائی

خانه ی محمّدعلی رجائی

وقت ناهار ، فرا رسیده است . رو به روی کوچه ی شهیدمحسن آجانلو ، یک مغازه ی کوچک سنّتی ، خودنمایی می کند . مغازه ای که بر روی ویترین آن ، نوشته شده : گوشت شتر . با دیدن این عبارت ، راغب تر شده و به سمت آن مغازه می روم . پیرمردی که صاحب مغازه است ، جلو آمده و مرا به خوردن گوشت شتر ، فرا می خواند . به راستی که خوش مزه است ؛ به ویژه که با نوشیدن یک نوشیدنی سنّتی یعنی عرق نعناع ، هم راه می شود . ناهار خوش مزه را خورده و به سمت گنجینه ی 13 آبان به راه می افتم .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

داماش و سی دشت

داماش و سی دشت

داماش و سی دشت دو تا از مناطق مهم گردشگری و زیبای استان گیلان ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.