سه‌شنبه 28 فروردین 1403
خانه / بوستان ها / تهران گردی

تهران گردی

تهران گردی

با محمد و مینا و این بار با هم راهی کیان عزیز و کوچولو میریم تا یه تهران گردی خوب رو داشته باشیم .

توی برنامه ی امروز ، موفق میشیم از دو جا ، بازدید بکنیم ؛ یک جا ( باغ گنجینه ی مینیاتور ) رو دیر میرسیم و بسته هست و جای دیگه ( رستوران وکیل التجار ) ، اون قدر شلوغه که نمیتونیم برای ناهار، جایی در اون رستوران پیدا بکنیم .

1 )) بوستان جمشیدیه

تهران گردی

این بوستان بزرگ و زیبا در نزدیکی منطقه ی حصارک و در خیابان امیدوار ، واقع شده است . درختان بلند و سر به فلک کشیده ، پیاده راه های بسیار دلنشین ، بوفه ها و دکه های مواد خوراکی ، آبنماها ، جوی هایی که از میانه ی پیاده راه ها میگذرند ، سرویس های بهداشتی و دیگر امکانات این بوستان ، شایان آفرین هستند ؛

اما پیدا کردن جای پارک خودرو در روزهای تعطیل در اطراف این بوستان ، بسیار سخت است ؛ ما هم بسیار شانسی ، جای پارکی را می یابیم با پرداخت مبلغ ده هزار تومان . گستره ی بوستان ، 69 هزار متر مربع است و در سال 1357 ، ساخته شده است .

تهران گردی

حدود یک ساعت را در این بوستان به پیاده روی ، عکاسی و خوردن خوراکی میگذرانیم .

 

تهران گردی

تهران گردی

تهران گردی

2 )) گنجینه ی آهنگ ( موزه ی موسیقی )

تهران گردی

تهران ؛ تجریش ؛ خیابان تختی ؛ خیابان موزه

تهران گردی

یکی از دیدنی ترین گنجینه های تهران است که برای دل دادگان آهنگ و ترانه ، بسیار دلپذیر میباشد . در یک ساختمان تاریخی زیبا و در سه طبقه ، میتوانید از گونه های گوناگون ابزار آهنگ و تاریخچه ی آن ها و زندگانی بزرگان آهنگ ایران زمین ( البته گزینشی ) ، دیدن بکنید .

تهران گردی

در طبقه ی زیر زمین ، میتوان از گنجینه ی کارگاه ساخت ساز برای استاد ابراهیم قنبری مهر ، دیدن کرد و حتا نواختن ابزار آهنگ را تجربه نمود .

تهران گردی

در اتاقی دیگر ، میتوان آهنگ های دلخواه خود را شنید و لذت برد ؛ من از مهستی عزیز میشنوم .

تهران گردی

یک اتاق را ویژه ساخته اند به آشنایی با زندگانی بزرگان آهنگ این سرزمین .

تهران گردی

تهران گردی

تهران گردی

تهران گردی

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

اردبیل جان

اردبیل جان

اردبیل جان استان اردبیل جان برای دومین بار در سال 1402 ، میزبان ماست ؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.