سه‌شنبه 14 آذر 1402
خانه / دسته‌بندی نشده / تالاب گندمان

تالاب گندمان

  سر ساعت 12 و 45 دقیقه در دمایی 28 درجه ای به سمت تالاب گندمان به راه می افتیم . راه پیموده شده را تا سه راهی اصلی که سه راهی اردل است ، باز می گردیم . پس از پشت سر گذاشتن گردنه ی شلمزار ، شهر گَهره و روستاهای حاجی آباد و قلعه ممکا ، شهر بلداجی و خریدن مقدار زیادی سوغاتی از آن جا و گذر از روستاهای آقبلاغ و معموره ، به سه راهی اصلی دیگری می رسیم که آن را به سمت راست می رویم . آن گاه ، وارد شهر گندمان شده و میدان نخست را به سمت راست می رویم .

تالاب گندمان

  تالاب جهانی و بزرگ گندمان ، یکی از زیباترین تالاب های کشور است که ناموری جهانی دارد ؛ ولی شوربختانه ، خشک شده و جز اندکی آب ، صدای وغ وغ قورباغه های بی پناه و یک پرنده ی زیبای تالابی ، چیزی از آن ، نمانده است .

با کمال شوربختی و با ناراحتی بسیار از این که نتوانسته ایم زیبایی این تالاب را با چشمان خویش ببینیم ، راه را به سمت شهر بروجن که بلندترین نقطه ی کشور و نامدار به بام ایران است ، باز می گردیم . ناهار را در یکی از خیابان های اصلی شهر میخوریم .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

سپاهان زیبا

سپاهان زیبا

1 )) دهکده ی گردشگری نمک پتاس از قزوین تا این دهکده ، راه بلندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.