شنبه 12 اسفند 1402
خانه / استان ها / اردبیل / بازار اردبیل

بازار اردبیل

بازار زیبا و تاریخی اردبیل که دوران شکوفایی و زیبایی افزون آن به دوره ی صفویّه برمیگردد در مرکز این شهر ، قرار گرفته است . زیبایی این بازار ، آن قدر چشمنواز است که میتوان ساعت ها بدون خستگی در آن گشت و قدم زد . هر راسته ای ، بازار ویژه ی خود را دارد که با تابلوهایی آشکار و روشن ، نشانه گذاری شده اند .

قدم زدن در بازار هر شهری ، ضمن آن که فرصت خرید به شما میدهد ، میتواند شما را با بخش عمده ای از فرهنگ ، تاریخ و هنر آن شهر نیز آشنا نماید . بازار اردبیل به راستی زیباست و قدم زدن در آن ، نه تنها خسته ی تان نمیکند ؛ بلکه انرژی دوچندانی به شما میدهد . همین گونه که در حال قدم زدن در این بازار زیبا هستم ، ناگهان سر از حیاط بزرگ و زیبای مسجد فراگیر اردبیل درمیآورم که شکوه معماری آن ، چشم ها را خیره میسازد . در بیش تر شهرهای بزرگ و مهم ، مساجد فراگیر آن شهر در نزدیکی یا کنار بازار اصلی و بزرگ شهر ، قرار گرفته اند و این ، نشان دهنده ی آن است که کاسبان و بازاریان ، دمادم اذان و راز و نیاز با خدا ، تأکید دارند که خود را زودتر به مسجد بزرگ شهر برسانند .

بازار اردبیل

سردر بازار قیصریّه

بازار اردبیل

راسته ی برنج فروشان

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

به سوی گیلان

به سوی گیلان

به سوی گیلان خرداد ماه است و این بار در کنار یک هم سفر جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.