سه‌شنبه 26 تیر 1403
خانه / استان ها / اردبیل / اردبیل جان

اردبیل جان

اردبیل جان

استان اردبیل جان برای دومین بار در سال 1402 ، میزبان ماست ؛ این بار در تابستان . پنج نفر میشیم و راهی استان اردبیل تا از چند زیبایی این استان نازنین ، دیدن بکنیم . نخستین جای موردبازدید ، تنگ قشلاق است در نزدیکی روستایی به همین نام و در شهرستان مشکین شهر .

1 )) تنگ قشلاق

اردبیل

راه تنگ قشلاق از خودش ، زیباتره . تنگ قشلاق به جز ورودی اصلی ، چیز زیادی برای دیدن نداره و فقط میشه چند تخته سنگ بزرگ و جذاب رو دید و سپس وارد باغ ها میشه که گذر از اون ها ، سخته .

اردبیل

اردبیل

اردبیل

2 )) زیپ لاین

اگرچه حسابی ترس از بلندی دارم ولی در این سفر ، تصمیم دارم که بر این ترسم ، چیره شوم و سوار زیپ لاین مشکین شهر ؛ نفری 130 هزار تومن پرداخت میکنیم و من و آقای عنایت ، سوار بر یکی از زیپ لاین ها میشیم و مسیری نه چندان بلند رو بر فراز یک دره ی زیبا میپیماییم . دلچسب است و ترس چندانی ندارد .

از میدا تا مقصد زیپ لاین ، حدود دو دقیقه طول میکشد . در مقصد ، عکاس از ما در حالت های گوناگون ، عکس برمیدارد و در صورت تمایل و پس از پرداخت هزینه ی جداگانه ، آن ها را به ما میدهد .

از مقصد تا مبدا را با خودروی پاترول برمان میگردانند . برخورد و پذیرایی مسوولان زیپ لاین ، بسیار مودبانه و خوب است .

اردبیل

3 )) دریاچه ی سوها

اردبیل

زیباترین دیدنی این سفر ، دریاچه ی سوهاست که با گوگل مپ به سادگی میتوانیم بدان برسیم . راه دسترسی به این دریاچه ، اگرچه خاکی ولی بسیار دلربا و سبز است . دریاچه با آبی زلال در میانه ی پوششی سبز ، قرار گرفته و چشم ها را مینوازد . دور تا دور دریاچه را قدم میزنیم .

اردبیل

اردبیل

4 ) گرمابه ی سنگی گیوی

اردبیل

آخرین نقطه ی بازدیدی ما ، گرمابه ای است از آب های معدنی زمین نزدیک شهر گیوی که به گرمابه ی سنگی ، شهره هست .

داش حامامی ( گرمابه ی سنگی ) در جنوب خاوری شهر گیوی در کنار رودخانه ی گیوی چایی و در میان باغ های کرانه ی رودخانه ، واقع شده است .

آب این گرمابه از سه نقطه به صورت طبیعی که درجه ی گرمای هر کدام با دیگری ، فرق دارد ، فراهم میشود که استحمام با آن ، بسیار آرامبخش و دلچسب است و نیاز به مواد شوینده ندارد .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

چهار روز در بهشت زهرا

چهار روز در بهشت زهرا

چهار روز در بهشت زهرا با همراهی دوست خوب و نازنینم ، آرمین برای پژوهشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.