سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانه / آبشارها / آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون

این آبشار از نامدارترین آبشارهای ایران است که در استان پارس ، قرار گرفته است و از افتخارات طبیعی این استان میباشد . نامش را قطعاً به دلیل شکل ریزش آب از روی صخره های خزه بسته که همانند خزیدن مار میباشد بدان داده اند . با خودرو تا نزدیکی آبشار ، میتوان رفت . پس از پرداخت 5000 تومان به عنوان ورودی . در راه مناسبی که سنگ فرش شده است و از کنار رود به دست آمده از آبشار میگذرد و بسیار زیباست به مدّت 15 دقیقه ، پیاده روی میکنم تا به آبشار زیبای مارگون برسم . هر چه که به آبشار ، نزدیک تر میشوم ، خنکای آبی که از آن ، پراکنده میشود ، بیش تر حس میگردد . آبشاریست پرآب و دلنشین . پایین دست آبشار ، حوضچه ای از آب آن به وجود آمده که در آن به قایق رانی پارویی میپردازند . در کنار آبشار مینشینم و به تماشای طبیعت زیبای خداوندی میپردازم . هر از چندگاهی پرنده هایی کوچک نیز در کنارم ، آرام میگیرند و به من ، انرژی میدهند .

آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون

برای مانایی شبانه هم با یکی از شماره هایی که بر روی دیوارهای روستای مارگون ، نوشته شده ، تماس میگیرم تا این که میتوانم اتاقی را به مبلغ 350 هزار ریال اجاره نمایم .

آبشار مارگون

آبشار مارگون

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد روستای باقرآباد ، روستایی کوچک و نیمه رها شده است در شهرستان بویین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.