شنبه 29 مرداد 1401
خانه / چشمه ها / چشمه های مرتضی علی

چشمه های مرتضی علی

دو چشمه در کنار یک دیگر که از یکی ، آب سرد ، بیرون میجهد و از دیگری ، آب گرم . شگرفی و شگفتی در همین اندازه و باور . این چشمه های جالب در 32 کیلومتری اپاختر شهر طبس و پس از روستای خرو ، قرار دارند . بخشی از راه خودرو ، خاکیست . پس از رسیدن به جایی مشخّص ، خودرو را در پارکینگ گذاشته و به سوی چشمه ها ، راه میافتیم . نکته ، این که در کنار پارکینگ خودروها ، دست شویی هم هست . 5 کیلومتر پیاده روی میکنیم در کنار رودی زیبا که سراسر شادابی و روانیست . در برخی جاها به ناچار ، باید وارد آب شویم تا سرانجام به چشمه ها برسیم . این راه را با هم راهی آقای حسن بورنگ ، راهنمای گردشگری میآیم . وی از دلیل نام گذاری این چشمه ها ، آگاهی نداشت . لختی در کنار چشمه ها و در جایی مناسب مینشینیم و به بازیابی توان و استراحت میپردازیم .

در راه برگشت ، پایم لیز میخورد ، بر زمین میخورم و گوشی ای که تازه یک هفته هست که خریده امش ، میشکند . شوربختانه در طبس نمیتوانم با بهای مناسب ، لمسی گوشی را بیابم و به ناچار ، یک گوشی کارکرده میخرم .

بخشی از راه

زلالی آب چشمه ها

منطقه ای به نام دکتر فیش

اوایل راه

میانه های راه

بند شاه عبّاسی در نزدیکی چشمه ها

خسته ی راه

درباره ی علیرضا هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

خیابان طالقانی

این خیابان ، یکی از مهم ترین خیابان های مرکزی شهر قزوین است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.