سه‌شنبه 26 تیر 1403
خانه / آبشارها / 4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسر

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسر

5شنبه ششم مهرماه با هم راهی دوست خوبم ، محمّد کوچک تبار به سمت منطقه ی زیبای رامسر به راه می افتیم . وقتی ساعت 9 به قهوه سرای کلبه که متعلّق به دوست دیگرم ، ناصر غنمی است ، می رسیم با استقبال گرم وی ، رو به رو شده و پس از کمی استراحت ، صرف چای و خوردن غذا به سمت ویلایی که ناصر برای مان ، آماده کرده است ، می رویم . یک ویلای شیک و زیبا بر روی کوهی از ییلاقات رامسر . فردا صبح ، پس از خداحافظی از ناصر به سمت آبشار جواهرده ، حرکت می کنیم . پس از خروج از شهر رامسر به سوی روستای جواهرده ، آبشارهای متعدّدی در کناره ی راست جادّه ، نمایان می شوند که فوق العاده زیبا و دیدنی هستند . عکس برداری در کنار آب گوارایی که از ارتفاع ، فرو می ریزد ، لذّت مسافرت را دوچندان می نماید .

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسرمن در کنار آبشار

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسرمحمّد در کنار آبشار

پس از عبور از کنار این آبشارها که به آبشارهای جواهرده ، مشهور هستند ، به سمت خود روستا می رویم . روستای زیبای جواهرده در انتهائی ترین نقطه ی این جادّه ی رؤیائی ، قرار گرفته و چشم ها را مسحور زیبایی خویش می نماید . خودرو را در ابتدای روستا ، متوقّف نموده و قدم زنان به گشتی در داخل این دهکده ی زیبای گردشگری می پردازیم . از محصولات دستی این روستا و موادّ خوراکی آن جا هم خرید نموده تا یادگارهایی زیبا از این مکان دلنشین داشته باشیم . با خرید شال بافتنی ، نمد دست بافت ، عسل ، نان خوش طعم محلّی و چیزهای دیگر به رونق تجارت گردشگری این روستا به نوبه ی خودمان ، کمک می کنیم . نان دست پختی که از یک پیرزنی که در کنار خیابان اصلی روستا در حال پخت آن است ، می خریم ، واقعاً خوش بو ، خوش مزه و بسیارمقوّیست . با پیرمرد نمدباف که حاج یحیی ، نام دارد هم عکس می گیریم . وی عکس های متعدّدی در کنار آقایان هاشمی رفسنجانی ، خاتمی و احمدی نژاد دارد و در میان اهالی هنرهای دستی از شهرت بالایی ، برخوردار است . او با زحمت فراوان و با کمک پسر کم بینایش به بافت نمدهای بسیارزیبا در اندازه های مختلف ، مبادرت می ورزد .

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسرمن ، محمّد تقی و یحیی

با پیرمردی دیگر که خیّاط خانه ی جواهرده را می چرخاند و به گفته ی خودش ، 50 سال است که به این کار در همین مکان ، مشغول است نیز عکس می گیریم .

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسرعموخیّاط و محمّد

این روستا ، مانند همه جای ایران ، دارای یک امام زاده است به نام سیّده فاطمه . دست شویی عمومی ، رستوران و هتل های مجلّل از دیگرامکانات این روستا هستند .

پس از گشتن در این مکان دلنشین به دریاچه ی قو می رویم . دریاچه ای که در پایین دست روستای جواهرده ، توسّط بخش خصوصی و با توسعه ی برکه ای کوچک ، بنا شده است . راه دسترسی به این دریاچه که از جادّه ی اصلی جواهرده ـ رامسر ، جدا می شود ، خاکی ولی زیباست . ورودی آن برای هر ماشین 2000تومان و هر نفر پیاده 500 تومان است . با کرایه ی یک قایق پدالی به قیمت 3000 تومان ، گشتی در این دریاچه ی زیبا ، تمیز و آرام می زنیم و کمی با اردک ها و مرغابی های شناور در آن ، هم قدم می شویم .

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسردریاچه ی قو

پس از بازدید از این دریاچه به سمت شهر نور می رویم تا از آبشار آب پری هم بازدیدی داشته باشیم . پس از رسیدن به شهر رویان و حدود 10 کیلومتر قبل از شهر نور ، فرعی سمت راست که با تابلو هم مشخّص شده است ، ما را به سمت آبشار آب پری ، رهنمون می شود . این جادّه ی سبز و زیبا از دل جنگل رویان که به صورت بوستان جنگلی درآمده است ، گذر می کند و پس از پیچ و خم های بسیار به آبشار بلند ولی متأسّفانه کم آب آب پری می رسد که در سمت چپ جادّه ، قرار گرفته و با تابلو هم مشخّص شده است .

در راه برگست و در جادّه ی رویان ـ نوشهر در یک رستوران ایتالیایی ، پیتزای پپرونی می خوریم با سبکی کاملاً ایتالیایی و پخش آهنگی ایتالیایی ، نوشیدنی عجیب ولی بسیار خوش مزّه ی ایتالیایی و سالاد پاستا که فوق العاده خوش طعم است . مسیر برگشت را هم از جادّه ی ترانه ها ، جادّه ی چالوس ، طی می کنیم .

4 دیدنی منطقه ی زیبای رامسرمحمّد در مسیر زیبای روستای جواهرده

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

منطقه ی یولچی

منطقه ی یولچی

منطقه ی یولچی اگرچه در نقشه ی راهنمای گردشگری استان قزوین ، یولچی به نادرست …

7 دیدگاه

 1. خوش بحالتون
  من که خیلی وقت هست شمال نیومدم
  آخرین بار دوسال پیش 15 روز گرگان بودم و کلی گردش کردیم برای خودمان

 2. منم خیلی دلم خواست ….

 3. تصاوير بسيار زيبايي تهيه كردي كه بسيار بسيار لذت بردم.

 4. ممنون از سایت خوبتون

 5. سلام دوستان.جای همتون خالی.من الان جواهردهم
  واقعا بهشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.