جمعه 10 آذر 1402
خانه / استان ها / تهران / گنجینه ی هنرهای اسلامی

گنجینه ی هنرهای اسلامی

گنجینه ی هنرهای اسلامی

  این گنجینه که عکسبرداری از درون آن ، ممنوع است در خیابان سمیّه ، واقع شده است و در آن ، تابلوهای خطّاطی زیبایی از نشانه های قرآن و سروده های نغز و بامعنا به نمایش گذاشته شده اند . این گنجینه در دو طبقه با یک آهنگ دلنشین ، پذیرای علاقه مندان به هنرهای اسلامی است . بازدید از این جا نیز رایگان می باشد .

+ مقصد پسین ، خانه ی قدیمی رضاشاه است . این خانه در میدان حسن آباد ، خیابان خمینی ، کوچه ی شهیدنعمتی ، شماره ی 46 ، واقع است . شوربختانه ، کسی در خانه ، حضور ندارد و پس از لختی انتظار ، راهی خانه ی مدرّس می شوم ( چه تناسبی !! ) .

+ سوار بر درشکه می شوم و راه تقاطع خیابان های خیّام و 15 خرداد را تا تقاطع ناصرخسرو ، با وسیله ی حمل و نقل کهن و با پرداخت 300 تومان کرایه ، میپیمایم . بنا به نوشته ی یکی از کتاب های راهنما ، خانه ی مدرّس در محلّه ی عودلاجان ، واقع است . با یافتن این محلّه که در خیابان ناصرخسرو ، قرار دارد به جست و جوی خانه ی مدرّس می پردازم ؛ امّا حتّی یک نفر هم از آن ، آگاهی ندارد .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

سپاهان زیبا

سپاهان زیبا

1 )) دهکده ی گردشگری نمک پتاس از قزوین تا این دهکده ، راه بلندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.