سه‌شنبه 5 تیر 1403
خانه / پیشوازادگان / پیشوازاده صالح

پیشوازاده صالح

پیشوازاده صالح

یکی از نامدارترین پیشوازاده های تهران ، پیشوازاده صالح است که از نوادگان پیشوا موسی کاظم می باشد . این پیشوازاده در میدان تجریش ، کنار بازار تجریش ، واقع و تلفن تماسّ آن ، 22702068 است . ساعات دیدار و بازدید از پیشوازاده به شرح زیر است :

از شنبه تا 3شنبه : تا ساعت 23

از سه شنبه تا آدینه : تا ساعت 24

پیشوازاده صالح

  هنگامی که پس از مدّت ها کوشش ، جای پارک در آغاز خیابان ولیّ عصر ، پیدا می کنم به سمت پیشوازاده می روم . از بازار جالب و شلوغ تجریش می گذرم و وارد حیاط پیشوازاده می شوم . آرامگاه چند جان باخته ی گم نام که امروزه و در دوره ی دولت مکرّم نهم ، دیگر در همه جا هست و خدا می داند که آیا به راستی، این جان باختگان ، وجود بیرونی داشته اند یا خیر در پیشوازاده ، خودنمایی می کند . هنگامی که به صحن می رسم ، موقع نماز است و در نتیجه ، درهای حرم ، بسته . نماز به پیشوایی امجد که پیش ترها ، او را در قم دیده بودم ، برگزار می شود . پس از نماز که درِ حرم ، باز می شود ، درون شده و به دیدار و خواندن فاتحه می پردازم . بدبختانه ، نگاره و فیلمبرداری از درون حرم ، ممنوع است .

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد روستای باقرآباد ، روستایی کوچک و نیمه رها شده است در شهرستان بویین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.