شنبه 12 اسفند 1402
خانه / اقامتگاه ها / مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

گردشگری اقامتگاه ها و هتل ها را میتوان از گونه های نوین گردشگری نامید ؛ البتّه مقوله ی اقامت ، امروزه در همه ی سفرها ، مقوله ای بسیار مهم و شایان درنگ است که از چادر زدن تا ماندن در خودرو یا میزبان یابی در شهرها و روستاها ، بررسی میشود . من ، قصد آن دارم که در اقامتگاه های گوناگون شهرم ، اعمّ از مهمانپذیر ، هتل و هاستل ، یک شب را بمانم تا هم تجربه ی متفاوتی را به دست آورده باشم و هم از کیفیّت و کمّیّت هر یک ، گزارشی را فراهم کرده باشم . قرعه ی نخستین مانایی شبانه به مهمانپذیر نسیم شمال افتاد . این مهمانپذیر درجه ی یک در قزوین ، چهارراه دروازه ی رشت ؛ آغاز خیابان میرزاکوچک خان جنگلی ، واقع شده است و مدیریّت آن را آقای پرویز باقری بر دوش دارد . از چند روز جلوتر ، اتاقی را در این مهمانپذیر برای خود ، رزرو کرده و شب موعود با میرحسین به سوی این اقامتگاه میرویم . نسیم شمال که نام خود را از چهارراهی که کمی بالاتر از این مهمانپذیر ، واقع شده ، گرفته است ، دارای 16 اتاق میباشد که 11 اتاق آن ، دارای سرویس بهداشتی و حمّام در درون خود هستند و بقیّه ، باید از سرویس همگانی واقع در سالن ، بهره بگیرند . آقای باقری که پدرش نیز صاحب یک مهمانپذیر قدیمی در چهارراه بازار بوده است ( این مهمانپذیر نیز همینک پابرجاست . ) در سال 1391 ، نسیم شمال را بنیان مینهد . اتاق 203 را به ما میدهند به بهای 750 هزار ریال با یک تخت دبل ، یک تلویزیون ، دو صندلی ، یک میز ، وسایل چایی ، جای لباسی ، جای کفشی و یک بخاری گازی . اتاق ، پاکیزه و زیباست با سرویسی پاکیزه . تلویزیون ، کار نمیکند که به خواهش ما ، آقای نعمتی از مسؤولان مهمانپذیر ، آن را با یک تلویزیون دیگر ، جا به جا میکند . اتاق با وجود بخاری گازی ، حسابی گرم میشود .

مهمانپذیر نسیم شمال

من ، آقای پرویز باقری و آقای نعمتی

مهمانپذیر نسیم شمال

میرحسین در اتاق

مهمانپذیر ، دارای صبحانه خوری و یک آشپزخانه ی همگانی برای فراهم کردن غذاست . تصاویر زیبایی از دیدنی های قزوین بر دیوار راهروهای اصلی مهمانپذیر ، نصب شده اند که شناسنامه ای از تاریخ شهر هستند . آرایه های هنری و معماری درون سالن ها ، چشمگیر و دلنواز هستند . به کارگیری قلیان در مهمانپذیر ، ممنوع و ساعت تخلیه ی اتاق ها ، 12 نیم روز میباشد . شماره های تلفن مهمانپذیر : 2245115 و 2245116 هستند .

مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

مهمانپذیر نسیم شمال

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

آذربایجان زیبای ما

آذربایجان زیبای ما

آذربایجان زیبای ما کوله بار سفر را میبندیم و با همراهی بچه های خوش سفر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.