دوشنبه 4 تیر 1403
خانه / استان ها / تهران / خانه ی آیت الله طالقانی

خانه ی آیت الله طالقانی

خانه ی آیت الله طالقانی  از آن جا که 5 سال پیش در روز 24 آبان 1388 در سفر استان تهران با در بسته ی خانه ی آیت الله طالقانی ، رو به رو میشوم ، تصمیم میگیرم امروز 7 مردادماه را که روز تعطیل هم هست برای دیدار از خانه ی این مرد بزرگ به روستای گلیرد شهرستان طالقان بروم .

خانه ی آیت الله با کهنایی 150 ساله در دل روستای گلیرد ، قرار دارد . این خانه از نیاکان آیت الله به ایشان رسیده و بنا بر وصیّت وی ، وسایل خانه بدون دگرگونی در جای خود باقی هستند . خانه از بخش هایی چند ، تشکیل شده است که چند اتاق ، از مهم ترین های این بخش ها هستند . یک حیاط بزرگ نیز در خانه ، دیده میشود . در کهن خانه هم دیدنیست .

آیت الله طالقانی ، مرد بزرگی بود که در سال 1358 ، به دنبال سکته ی قلبی درگذشت ؛ اگرچه برخی مرگ او را عمدی و آغاز زنجیره کشتارهای زنجیره ای ایران پس از انقلاب میدانند . آرامگاه وی در مرکز بهشت زهرای تهران ، واقع شده است .

خانه ی آیت الله طالقانی

خانه ی آیت الله طالقانی

خانه ی آیت الله طالقانی

خانه ی آیت الله طالقانی

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد روستای باقرآباد ، روستایی کوچک و نیمه رها شده است در شهرستان بویین …

یک دیدگاه

  1. مرد بزرگی بود. خدایش بیامرزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.