سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانه / بوستان ها / تهران ؛ 3

تهران ؛ 3

تهران

1 )) سورتمه سواری

سورتمه ی تهران در بوستان گلاب دره ، واقع شده است ؛ بلیط سورتمه را به صورت اینترنتی نفری 360000 هزار ریال با تخفیف خرید اینترنتی میخریم . سورتمه در آغاز حرکت ، کاملن آرام ، یک سربالایی تند را میپیماید و ناگهان در یک سراشیبی ترسناک ، سرعت میگیرد ؛ این جاست که استرس و اضطراب را به چشم میبینیم و تهران را آماده ی در آغوش گرفتن مان .

سواری کامل بر سورتمه ، حدود ده دقیقه زمان میگیرد و بسیار هیجان انگیز است ؛ پس از پایان سورتمه سواری ، میتوانیم عکسی از خودمان را که توسط دوربین میان راه ، برداشته شده است با پرداخت هزینه ای ، چاپ کنیم .

2 )) مدرسه ی رفاه

این که بتونم داخل مدرسه ای رو که مردی درش اقامت و بارها ، سخنرانی کرد که سرنوشت میلیون ها نفر رو در دست داشت ، ببینم ، یکی از آرزوهام هست ؛ ولی هنوز نتوانسته ام .

مدرسه ی رفاه ، همون مدرسه ای هست که روح الله خمینی ، مدتی رو در اون جا ، اقامت کرد و با مردمی که طرفدارانش بودند ، دیدار . بر بالای بام این مدرسه ، چندین تن از سران نظامی رژیم پهلوی رو به جوخه های آتش سپردند ؛ آن هم پس از برگزاری دادگاه هایی چند دقیقه ای .

تهران

 3 )) بوستان ملت

تهران

پس از خوردن ناهار در کوروش مال به سمت بوستان بزرگ و قدیمی ملت میرویم . ترافیک سنگینی را در ورودی پارکینگ این بوستان ، پشت سر میگذاریم و خودرو را در پارکینگ گذاشته و پیاده و قدم زنان ، وارد یکی از زیباترین بوستان های پایتخت ایران میشویم . جلوه ی بسیار دلربای پاییزی بوستان ملت ، چشم ها را خیره ی خویش میسازد .

یکی از گذرگاه های بوستان را با برگ های رنگارنگ پاییزی پوشانده اند تا جایی بشود برای خاطره سازی با قدم زدن در میانه ی برگ هایی که صدای خش خش شان ، دلنواز است . جوانان و مردم در گوشه گوشه ی بوستان ، مشغول بازی و ورزش هستند . امکانات بوستان ، شایان توجه است . درخت های بوستان عمومن کهن سال و سر به فلک کشیده اند .

در جایی ، یک حوض بزرگ که با پلکانی بلند ، زیبایی اش بیش تر به رخ کشانده میشود ، دیده میشود که با تندیس هایی از بزرگان این سرزمین نیز آراسته گشته است .

تهران

تهران

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد

روستای باقرآباد روستای باقرآباد ، روستایی کوچک و نیمه رها شده است در شهرستان بویین …

یک دیدگاه

  1. عالی ❤️❤️❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.