شنبه 26 خرداد 1403
خانه / بوستان ها / استان سمنان

استان سمنان

استان سمنان

روستای پاده

استان سمنان

بارها به استان سمنان ، سفر کرده ام و هر بار با دیدنی تازه و نوی ، رو به رو شده ام ؛ این بار با داداش نازنینم ، میرحسین به چند دیدنی این استان پهناور میرویم ؛ از جمله روستای پاده .

استان سمنان

  پاده از روستاهای تاریخی و جذاب استان سمنان است که پذیرای ما میشود . در پاده از دژ تاریخی روستا ، ویرانه های تاریخی و قدیمی آن ، مسجد پاده ، امام زاده ابوسعید ، گرمابه و آب انبار آن ، دیدن میکنیم .

استان سمنان

استان سمنان

روستای قلعه بالا

استان سمنان

سال 1398 برای دیدن منطقه ی حفاظت شده ی توران به روستای قلعه بالا ، آمده بودم و شبی را در یکی از بومگردی های آن جا سپری نموده بودم ولی روستا را نگشته بودم . این بار ، پس از پیمودن حدود 4 ساعت از روستای پاده به قلعه بالا میآییم تا در کوچه پس کوچه های آن ، گشتی بزنیم . قلعه بالا در شهرستان شاهرود ، نزدیک شهر بیارجمند ، قرار گرفته است .

استان سمنان

استان سمنان

قلعه بالا ، عمومن هنوز بافت روستایی خود را نگاه داشته است و برای همین بافت روستایی و البته برای نزدیکی به منطقه ی حفاظت شده ، گردشگران بسیاری را به سوی خود میکشاند . در نتیجه ، پر است از اقامتگاه های مختلف و زیبای بومگردی . اقامتگاه های بومگردی بی بی زهرا ، قلعه ی مهر توران ، خانه ی امید و کوچه باغ از آن جمله هستند .

استان سمنان

خانه ی ترنج

استان سمنان

سپس به سمنان برمیگردیم و به سوی خانه ی ترنج میرویم؛این خانه ی زیبای تاریخی را با گوگل مپ به سادگی ، میتوان در کوچه پس کوچه های بافت کهن سمنان یافت .

استان سمنان

  از در که وارد میشویم ، باید یک هشتی زیبا و یک دالان را پشت سر بگذاریم تا به حیاطی دلنشین با یک حوض در میانه ی آن و اتاق هایی در دور تا دور آن برسیم . اتاق ها در دو طبقه و به زیبایی در کنار هم چینش یافته اند و به مسافران ، کرایه داده میشوند . خانه ی ترنج ، دارای یک بادگیر باشکوه هم هست .

استان سمنان

استان سمنان

بوستان آبی آبسان

یک مجموعه ی آبی مهیج و بزرگ با انواع آبزن ها ، استخرها ، سرسره ها و امکانات آبی دیگر در شهر سمنان که در کنار بوستان گوت که مال ، قرار دارد .

استان سمنان

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون سه نفر میشیم ؛ من و میرحسین و پارسا و یه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.