جمعه 11 آذر 1401
خانه / آرامگاه ها / آرامگاه جرجیس پیامبر

آرامگاه جرجیس پیامبر

دیشب به گونه ای ناگهانی توی اینترنت با آرامگاه جرجیس پیامبر ، رو به رو میشم که گویا در نزدیکی روستای زمان آباد هست ؛ زمان آباد هم در راهی شاخه شده از روستای رضاآباده .

آرامگاه جرجیس پیامبر

30 آذر 1398

پس از خوردن ناشتایی میرم به سوی روستای زمان آباد . به زمان آباد که میرسم ، راه رو به سوی کاشمر و بردسکن ، پی میگیرم تا به یه خاکی میرسم در سمت راست راه که با تابلوی آرامگاه جرجیس ، مشخّص شده . خاکی رو هم پی میگیرم ؛ به یه روستا میرسم ؛ همون روستای پیغمبر . سمت راست اون روستا هم یه راه خاکی هست که میره بالاتر . اونو پی میگیرم تا به محوّطه ای دارای ساختمون هایی چند و تابلوهای آرامگاه میرسم . ماشین رو در گوشه ای ، پارک میکنم و از راه پاکوبی که مشخّص شده ، میرم بالا . شیب تندی داره و راه ، خلوته و هیچ کسی نیست ؛ خوراکی ، آب و چاقو هم به همراه خودم برمیدارم . پس از نیم ساعت کوهپیمایی سنگین میرسم به آرامگاه . ساختمون خشت و گلی داره با چند تا ساختمون کوچیک و نیمه ویرانه در اطرافش .

آرامگاه جرجیس پیامبر

آرامگاه جرجیس پیامبر

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

استان البرز

استان البرز

استان البرز در سفر استانی دیگری ، این بار یک هفته را در استان کوچک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.