سه‌شنبه 5 تیر 1403
خانه / آب گرم ها / آب گرم ارشیا

آب گرم ارشیا

ساعت ، نه و نه دقیقه ی صبح است که پس از صرف صبحانه به سمت شهر آب گرم در جنوب قزوین به راه می افتیم . پس از گذشتن از شهر اقبالیّه ، شهر تاکستان ، شهر خرّم دشت و روستاهای حسین آباد ، قلعه شهدا و چهل چشمه در ساعت ده و هفده دقیقه به شهر آب گرم می رسیم . در مسیر طی شده ، می توان از بوستان مسافر در انتهای شهر اقبالیّه برای رفع خستگی ، استفاده و از رود زیبای خررود نیز دیدن کرد . این مسیر از قزوین تا آب گرم ، 87 کیلومتر مسافت دارد . پس از تهیّه ی بلیط که بهای آن برای آقایان ، 2000 و برای خانم ها ، 3000 تومان می باشد به داخل مجتمع آب گرم ارشیا می رویم . آب گرم این مجتمع ، واقعاً لذّتبخش می باشد که در دو حوضچه ی آب گرم و آب داغ ، برای استفاده ی مردم و مجهّز به رختکن مجزّا ، دوش مجزّا ، دست شویی و پاشویی ، تعبیه شده است . به چند نکته برای استفاده از این آب گرم ، باید توجّه نمود :

  1. استفاده از مایو ، اجباری است .
  2. استفاده از آب گرم برای بیماران قلبی و کودکان زیر ده سال ، ممنوع می باشد .
  3. انجام حرکات ورزشی من جمله پیاده روی آرام در آب گرم ، توصیه می شود .
  4. استفاده از تیغ و انجام اصلاح در آب گرم ، ممنوع می باشد .
  5. پس از خروج از آب گرم که به مدّت یک ساعت و نیم به طول می انجامد ، در قهوه خانه ای ساده که در کــــــــــــنار آب گرم با نام امید ، خودنمایی می کند ، به صرف دوغ آبعلی که دوغی است خوش مزّه ، خنک و قدیمی می پردازیم تا سفر ، بیش از پیش برای مان جذّاب گردد .

آب گرم ارشیا

سعید نوری ؛ من ؛ زینب هاشمی ؛ منا بابازاده

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون

یه بار دیگه تهرون سه نفر میشیم ؛ من و میرحسین و پارسا و یه …

3 دیدگاه

  1. بعده ابگرم نباید دوغ بخوری مرد همیشه در سفر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.