سه‌شنبه 15 اسفند 1402
خانه / آبگیر ها / آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

اگه بخواین یه روز خوش رو در کنار یه آبگیر زیبا بگذرونید ، به تون آبگیر پرسپانج در شهرستان آوج استان قزوین رو پیشنهاد میکنم . از قزوین تا این روستا ، حدود دو ساعت و نیم و 150 کیلومتر فاصله داریم . با بچه های عزیز هم سفر ، سوار بر خودرو به سوی شهر آب گرم میریم تا دو تن از دوستان مون رو هم که در آب گرم ، منتظرمون هستن ، ببینیم . آقا رضا و آقا یوسف رو در شهر آوج میبینیم که کمی از آب گرم ، فاصله داره .

وارد یکی از خیابون های فرعی آوج میشیم و دل رو به طبیعت بسیار زیبا و سرسبز میسپاریم تا پس از 25 کیلومتر به روستای پرسپانج برسیم . بیرون روستا ، یه راه خاکی هست که ما رو به سمت آبگیر ، رهنمایی میکنه . یه آبگیر بزرگ که در اردیبهشت با چینش زیبای ابرها ، بسیار دیدنی تر شده . عکس های خوبی میگیریم و تصمیم بر پیمایش دور آبگیر . پیمایش واقعن خوبی میشه . انواع حشرات رو میبینیم و ازشون فیلم و عکس میگیریم .

آبریزگاه های آبگیر رو هم میبینیم که از دامنه ی کوه های اطراف ، آب ها رو به سمت آبگیر ، روانه میکنن . آب این آبگیر ، ناشی از گردآوری آب های کوه های اطراف هست که با یک آب بند سنگی برای مصارف کشاورزی و آبیاری ، گردآوری کرده اند . پیمایش دور آبگیر ، حدود دو ساعت و نیم زمان میبره و بسیار دلچسبه . ناهار رو هم در کنار یک جویبار با هم دیگه و با شادی و خوشی میخوریم .

آبگیر پرسپانج

دوستان هم سفر = سارینا ، مهناز ، سپیده ، حسن ، رضا و یوسف

آبگیر پرسپانج

این زیبا رو در پیمایش دور آبگیر دیدیم .

آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

آبگیر پرسپانج

 

درباره ی اشکان هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

به سوی گیلان

به سوی گیلان

به سوی گیلان خرداد ماه است و این بار در کنار یک هم سفر جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.