یکشنبه 23 مرداد 1401
خانه / استان ها / پارس / خانه ی روستایی روستای بزم

خانه ی روستایی روستای بزم

امشب را با پذیرایی گرم دوستان در بوانات میمانم و فردا به سوی روستای بزم به راه میافتم . در راه از روستاهای جعفرآباد پایین ، قدمگاه ، عاصمی ، آباده ، شهرک مهدیّه ، مزایجان و بادبر میگذرم تا سرانجام به روستای بزم برسم . این روستا ، نامداری اش را در گروی اقامتگاه و دهکده ی گردشگری عبّاس برزگر است . این اقامتگاه بزرگ و زیبا ، دارای 35 اتاق میباشد که توسّط کسی به نام آقای عبّاس برزگر ، ساخته شده و گسترش یافته است . گستره ی مجموعه ، 35 هکتار میباشد . دختران آقای برزگر نیز با گذراندن کلاس های راهنمای گشت ، به کار در این مجموعه ، مشغول میباشند . پس از اندکی استراحت با نیلوفر برزگر به گشت و نگاره برداری در روستای برزگر میپردازم . چادر عشایری ، خانه های روستایی با نقشه ی کامل ، اصطبل ، سراچه ها ، نمایشگاهی از تندیس ها و سپاس نامه های آقای برزگر و خانواده اش ، کلاس درس ، نمایشگاهی از نگاره های یادگاری گردشگران ، نمایشگاهی از ابزارهای زندگی روستایی ، نمایشگاهی از ساخته های دستی روستایی ، یک اتاقک درختی و یک سگ زیبا به نام ناتاشا ، بخشی از مجموعه ی دهکده ی گردشگری برزگر هستند .

نیلوفر برزگر

ورودیّه برای هر نفر ایرانی ، 50 هزار ریال و برای هر نفر برونی ، 300 هزار ریال میباشد . بازدید از این دهکده ، همه روزه از 8 بامداد تا 18 پس از نیم روز میباشد .

سیاه چادر عشایر

شماره های تلفن : 07144412252 و 09173173597

اصطبل

شام ، گردوپلو میخورم .

نمایشگاهی از نوشتارهای مطبوعات درباره ی این دهکده

بامدادان هم با یک ناشتایی کامل روستایی از من ، پذیرایی میشود .

جانوران دوست داشتنی در کنار هم

ابزار روستایی

ساخته های دستی

من و آقای عبّاس برزگر

ناتاشا

هزینه ی یک شب مانایی من با شام و ناشتایی ، یک میلیون و هشت سد هزار تومان میشود .

درباره ی علیرضا هاشمی

اشکان هاشمی هستم ملقّب به مرد همیشه در سفر ؛ زاده ی 6 اردیبهشت 1362 ؛ دل داده ی ایران و تاریخ و طبیعت بی مانندش . سفر رو به صورت رسمی و ثبت شده از 14 اردیبهشت 1385 با سفری دلچسب به استان آذرآبادگان باختری ، آغاز کردم

مطلب پیشنهادی

خیابان طالقانی

این خیابان ، یکی از مهم ترین خیابان های مرکزی شهر قزوین است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.